zasilacze | Breve - Producent Transformatorów https://www.breve.pl Polski producent transformatorów, regulatorów, dławików i zasilaczy Wed, 14 Feb 2024 14:15:27 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.9.10 https://www.breve.pl/pliki/2019/01/cropped-LOGO-BREVE-sygnet-32x32.png zasilacze | Breve - Producent Transformatorów https://www.breve.pl 32 32 Mobilny zespół regulowanych zasilaczy AC i DC https://www.breve.pl/blog/mobilny-zespol-regulowanych-zasilaczy-ac-i-dc Fri, 01 Apr 2022 11:49:58 +0000 https://www.breve.pl/?post_type=blog&p=394418 Zespół konstruktorów BREVE przygotował na zlecenie Klienta nietypowy zespół regulowanych zasilaczy AC i DC. Urządzenie zostało zaprojektowane do prac testowych przy produkcji napędów odłączników energetycznych. Zespół zasilaczy umożliwia płynną, dokładną i niezależną regulację napięć AC i/lub DC na pięciu odrębnych wyjściach. Wszystkie wyjścia są separowane od sieci oraz między sobą, co gwarantuje bezpieczną pracę operatorów.  […]

The post Mobilny zespół regulowanych zasilaczy AC i DC first appeared on Breve - Producent Transformatorów.]]>
Zespół konstruktorów BREVE przygotował na zlecenie Klienta nietypowy zespół regulowanych zasilaczy AC i DC. Urządzenie zostało zaprojektowane do prac testowych przy produkcji napędów odłączników energetycznych.

Zespół zasilaczy umożliwia płynną, dokładną i niezależną regulację napięć AC i/lub DC na pięciu odrębnych wyjściach. Wszystkie wyjścia są separowane od sieci oraz między sobą, co gwarantuje bezpieczną pracę operatorów.  Wyposażony został w wysokiej klasy mierniki cyfrowe, co pozwala zakwalifikować zestaw do prac badawczych. W urządzeniu zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań odnoszących się do znaczącej poprawy rozdzielczości nastaw, szybkości zmian nastaw na wyjściach DC w kierunku obniżania, a także ergonomii.

Parametry techniczne zestawu:

– Zasilanie 3x400V+N

– Moc nominalna ciągła: 21800W

– Moc nominalna pozorna: 22500VA

– Wyj1:

  • Zakres1 : 80-150VDC 72A(praca ciągła)
  •  Zakres2 : 170-275VDC 72A(praca ciągła)
  • Spadek napięcia wyj1. przy 20A <=3%
  • Woltomierz + Amperomierz, cyfrowe
  • Wybór zakresu dwoma przełącznikami
  • Zakresy dodatkowe 65-168 oraz 188-260 VDC 72A
  • Zakresy regulacji VDC podane dla prądu 72Az tolerancją +-2V
  • Załączanie wyjścia zasilacza – za pomocą przycisków

– Wyj2 : 0-250VAC 1faz min 2A

– Wyj3 : 0-250VAC 1faz min 2A

– Wyj4 : 0-250VDC min 2A

– Wyj5 : 0-250VDC min 2A Rys. poglądowy

– Wyj 2..5 niezależnie regulowane, każde z woltomierzem cyfrowym

– Wyj6 : Tester ciągłości obwodu na prądzie AC (Dioda + piszczyk), niski prąd, niskie napięcie (separacja)

– Załączanie i wyłączanie wyjść 2-6 za pomocą wyłączników podświetlanych

– Separacja od sieci zasilającej – brak możliwości porażenia prądem doziemnym

– Wyłącznik bezpieczeństwa

– Zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe na wejściu + zabezpieczenia poszczególnych wyjść

– Urządzenie mobilne na kołach

– Uchwyty do przemieszczania i zwijana sznura sieciowego

– Sznur sieciowy 20mb z wtyczką 3faz 32A

– Wskaźniki załączenia poszczególnych wyjść

– Wyprowadzenia na zaciski laboratoryjne

– Masa całkowita ok. 280kg

The post Mobilny zespół regulowanych zasilaczy AC i DC first appeared on Breve - Producent Transformatorów.]]>
Elektroniczne zasilacze do oświetlenia LED https://www.breve.pl/blog/zld-elektroniczne-zasilacze-do-oswietlenia-led Sun, 02 Feb 2020 23:00:00 +0000 https://www.breve.pl/blog/zld-elektroniczne-zasilacze-do-oswietlenia-led W tym artykule chcielibyśmy przedstawić najważniejsze zalety naszych elektronicznych zasilaczy ZLD przeznaczonych do oświetlenia LED. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zapoznania się z pełną charakterystyką dobrej klasy zasilaczy do żarówek LED firmy BREVE, którą można znaleźć w tym artykule.

The post Elektroniczne zasilacze do oświetlenia LED first appeared on Breve - Producent Transformatorów.]]>
W tym artykule chcielibyśmy przedstawić najważniejsze zalety naszych elektronicznych zasilaczy ZLD przeznaczonych do oświetlenia LED.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zapoznania się z pełną charakterystyką dobrej klasy zasilaczy do żarówek LED firmy BREVE, którą można znaleźć w tym artykule.

The post Elektroniczne zasilacze do oświetlenia LED first appeared on Breve - Producent Transformatorów.]]>
Zasilacze impulsowe KSR https://www.breve.pl/blog/zasilacze-impulsowe-ksr Thu, 21 Jan 2016 23:00:00 +0000 https://www.breve.pl/blog/zasilacze-impulsowe-ksr Czym są zasilacze impulsowe? Zasilacz impulsowy to urządzenie elektroniczne, które wykorzystuje wewnętrzny generator pracujący z częstotliwością kilkudziesięciu kHz oraz zjawisko ładowania i rozładowania elementu indukcyjnego strumieniem magnetycznym i zmiany czasu trwania impulsu. Przetwarza sinusoidalne napięcie o częstotliwości 50Hz lub napięcie stałe na napięcie stałe o innej wartości. Dzięki wysokiej częstotliwości pracy pozwala na przetwarzanie z […]

The post Zasilacze impulsowe KSR first appeared on Breve - Producent Transformatorów.]]>
Czym są zasilacze impulsowe?

Zasilacz impulsowy to urządzenie elektroniczne, które wykorzystuje wewnętrzny generator pracujący z częstotliwością kilkudziesięciu kHz oraz zjawisko ładowania i rozładowania elementu indukcyjnego strumieniem magnetycznym i zmiany czasu trwania impulsu. Przetwarza sinusoidalne napięcie o częstotliwości 50Hz lub napięcie stałe na napięcie stałe o innej wartości. Dzięki wysokiej częstotliwości pracy pozwala na przetwarzanie z bardzo wysoką sprawnością (ok. 90%) przy zachowaniu stosunkowo małych rozmiarów.Dostępne w ofercie BREVE zasilacze impulsowe KSR to obudowane, stabilizowane zasilacze modułowe z wyjściem prądu stałego przeznaczone do montażu na szynę T-35. Mogą one być również stosowane na szczególnie długich przewodach do oprawek oświetlenia LED. Obudowy zasilaczy KSR zostały wyposażone w odpowiednie uchwyty ułatwiające i w znaczny sposób przyspieszające ich montaż. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry zasilaczy KSR:

Zakres mocy: 36, 120, 240 W
Zakres napięć PRI: 100 – 240V AC (KSR 036) 47-63 Hz; 100-120/220-240V AC (KSR 120, KSR 240) 47-63 Hz
Zakres napięć SEC: 12, 24, 48V DC stabilizowane
Sprawność: 81 – 88 % (typowa)
Maksymalna temperatura pracy: 50°C

The post Zasilacze impulsowe KSR first appeared on Breve - Producent Transformatorów.]]>
Stopień ochrony obudowy określony w systemie IPXX https://www.breve.pl/blog/stopien-ochrony-obudowy-okreslony-w-systemie-ipxx Thu, 03 Dec 2015 23:00:00 +0000 https://www.breve.pl/blog/stopien-ochrony-obudowy-okreslony-w-systemie-ipxx Pojawia się wiele wątpliwości dotyczących ochrony transformatorów. Co oznaczają symbole IP21 czy IP56? Jaki transformator wybrać, kiedy ma on pracować w pomieszczeniu, na zewnątrz, w kopalni lub pod wodą? Jak więc czytać oznaczenia IPXX, gdzie XX to dwie cyfry? Pierwsza cyfra określa stopień ochrony osób przed dotknięciem lub zbliżeniem do części czynnych, przed zetknięciem z […]

The post Stopień ochrony obudowy określony w systemie IPXX first appeared on Breve - Producent Transformatorów.]]>

Pojawia się wiele wątpliwości dotyczących ochrony transformatorów. Co oznaczają symbole IP21 czy IP56? Jaki transformator wybrać, kiedy ma on pracować w pomieszczeniu, na zewnątrz, w kopalni lub pod wodą? Jak więc czytać oznaczenia IPXX, gdzie XX to dwie cyfry?

Pierwsza cyfra określa stopień ochrony osób przed dotknięciem lub zbliżeniem do części czynnych, przed zetknięciem z częściami wewnątrz obudowy oraz ochronę urządzenia wewnątrz obudowy przed szkodliwym wnikaniem szkodliwych ciał stałych.

Druga cyfra określa stopień ochrony urządzenia wewnątrz obudowy przed szkodliwym wnikaniem wody.

Nie podanie XX przy symbolu IP oznacza brak ochrony, czyli zapis IP00.

Stopnie ochrony oznaczone pierwszą cyfrą:

Cyfra
Opis
0
Nie chronione
1
Chronione przed obcymi ciałami stałymi większymi niż 50mm
2
Chronione przed obcymi ciałami stałymi większymi niż 12,5mm
3
Chronione przed obcymi ciałami stałymi większymi niż 2,5mm
4
Chronione przed obcymi ciałami stałymi większymi niż 1mm
5
Chronione przed pyłem
6
Pyłoszczelne

Stopnie ochrony oznaczone drugą cyfrą:

Cyfra
Opis
0
Nie chronione
1
Chronione przed pionowo padającymi kroplami wody
2
Chronione przed pionowo padającymi kroplami wody przy wychyleniu obudowy o kąt do 15
3
Chronione przed natryskiwaniem wodą
4
Chronione przed bryzgami wody
5
Chronione przed strugą wody
6
Chronione przed silną strugą wody
7
Chronione przed skutkiem krótkotrwałego zanurzenia w wodzie
8
Chronione przed skutkami ciągłego zanurzenia w wodzie

Kliknij, by poznać produkty o stopniu ochrony IP00.

W ofercie mamy również produkty o wyższym stopniu ochrony.

mgr inż. Krzysztof Majewski
Kierownik Działu Handlowego
Breve-Tufvassons

The post Stopień ochrony obudowy określony w systemie IPXX first appeared on Breve - Producent Transformatorów.]]>
Oświetlenie halogenowe w systemach napięciowych 12V https://www.breve.pl/blog/oswietlenie-halogenowe-w-systemach-napieciowych-12v Mon, 16 Nov 2015 23:00:00 +0000 https://www.breve.pl/blog/oswietlenie-halogenowe-w-systemach-napieciowych-12v Żarówki halogenowe osiągają znamionową żywotność i światłość w warunkach zasilania napięciem znamionowym 12V. Wszelkie odchylenia od tego napięcia istotnie wpływają na własności źródeł światła. Podany poniżej wykres pokazuje wpływ zmian napięcia zasilania żarówek na ich podstawowe właściwości. Z wykresu widać, że niewielkie przekroczenie napięciazasilania 12V w istotny sposób wpływa na żywotność żarówek halogenowych – np. […]

The post Oświetlenie halogenowe w systemach napięciowych 12V first appeared on Breve - Producent Transformatorów.]]>
Żarówki halogenowe osiągają znamionową żywotność i światłość w warunkach zasilania napięciem znamionowym 12V. Wszelkie odchylenia od tego napięcia istotnie wpływają na własności źródeł światła.

Podany poniżej wykres pokazuje wpływ zmian napięcia zasilania żarówek na ich podstawowe właściwości.

Z wykresu widać, że niewielkie przekroczenie napięciazasilania 12V w istotny sposób wpływa na żywotność żarówek halogenowych – np. przy zasilaniu napięciem 12,5V średni czas pracy żarówki spada nawet o 50%.Zmiany napięcia mają zdecydowanie mniejszy wpływ na światłość. Z wykresu wynika, że dla wahań od ok. 11,5 do 12,5V światłość zmienia się o zaledwie 2%. Z połączenia tych dwóch zjawisk wynika, że najlepszy zakres napięć zasilania mieści się w przedziale 11,5 – 12V. Zapewnia on jednocześnie wysoki poziom światłości i długi czas eksploatacji żarówki. Tę właściwość wykorzystuje się przy konstruowaniu transformatorów do zasilania 12-woltowych systemów oświetlenia. Transformatory takie projektuje się na napięcie znamionowe 11,5V, co zapewnia, że w szerokich granicach obciążenia (od ok. 40 do 100% mocy znamionowej transformatora) żarówki halogenowe pracują z wysoką światłością, na dodatek przez długi okres czasu.

Transformatory do 12-woltowych systemów oświetlenia oparte są na konstrukcji generatorów (częstotliwość kilkudziesięciu kHz), zamieniające przemienne napięcie sieci 50Hz na przemienne napięcie o poziomie 12V i częstotliwości do kilkudziesięciu kHz, o kształcie innym niż sinusoida. Dzięki wysokiej częstotliwości zmniejszają się znacznie rozmiary rdzenia, a co za tym idzie – rozmiary transformatora. W praktyce stosuje się rdzenie toroidalne ferrytowe. W transformatorach tych nie obserwuje się silnego wpływu wielkości prądu wtórnego na poziom napięcia wtórnego (ze względu na znacznie mniejsze ilości zwojów), dlatego też nie ma potrzeby obniżać napięcia wyjściowego do poziomu 11,5V.

Zalety tego rodzaju urządzeń:

  • małe wymiary
  • niskie temperatury obudowy
  • wysoka sprawność

Wady:

  • większe ryzyko awaryjności
  • większy poziom generowanych zakłóceń

Przekrój przewodów

Zgodnie z prawem zachowania mocy, w przewodach wyjściowych transformatorów do oświetlenia halogenowego płyną duże prądy. Wielkość maksymalnego wtórnego prądu wyznacza się, dzieląc moc transformatora przez 12V.
Na przykład transformator o mocy 200VA może pracować z prądem wyjściowym J=200/12=16,7A. Przesyłanie energii na większe odległości i przy tak dużym prądzie jest kłopotliwe ze względu na konieczność stosowania przewodów o dużym przekroju. Dlatego też zaleca się, w miarę możliwości, dzielenie zespołu żarówek na jak największą liczbę sekcji, zasilanie tych sekcji z odrębnych transformatorów oraz instalowanie transformatorów w niedużych odległościach od źródeł światła (jednak nie bliżej niż bezpośredni wpływ temperatury).

W przypadku zastosowania przewodów o zbyt niskim przekroju w danym układzie, pojawiają się spadki napięć, które w rezultacie obniżają napięcie pracy żarówki. Nie jest to na ogół sytuacja groźna dla żadnego z elementów instalacji, ale powoduje zbyt słabe świecenie żarówek, a więc ich niewykorzystanie. Zaleca się, by spadki napięć na przewodach wyjściowych nie przekraczały 3% (0,36V). Dla takiego założenia można wyznaczyć maksymalną długość dwużyłowego przewodu o znanym przekroju, na podstawie wzoru:

L= A x Un x Un x æ x du / 2 / P / 100

Gdzie
L – długość dwużyłowego przewodu w [m]
A – przekrój pojedynczej żyły w [mm2]
Un – napięcie instalacji [V] ( w tym przypadku 12V)
æ – rezystywność materiału przewodu (dla CU æ =56m/Ωmm2)
du – spadek napięcia w [%]
P – moc przesyłana w [W]

Na podstawie przedstawionej zależności powstała tabela zalecanych maksymalnych długości przewodów, przy znanym ich przekroju i mocy przesyłanej:

Moc

żarówek

Prąd

przy

11,5V

Zalecane przez „Breve-Tufvassons” maksymalne długości

przewodów przy określonej mocy i przekroju.

2x

1,0mm2

2x

1,5mm2

2x

2,5mm2

2x

4,0mm2

2x

6,0mm2

2x

10mm2

2x

16mm2
10W
0,8A
11,1m
16,7m
27,8m
44,5m
66,7m
111,1m
177,7m
20W
1,6A
5,6m
8,3m
13,9m
22,2m
33,3m
55,6m
88,9m
35W
2,8A
3,2m
4,8m
7,9m
12,7m
19,0m
31,7m
50,8m
50W
4A
2,2m
3,3m
5,7m
8,9m
13,3m
22,2m
35,6m
60W
5,2A
1,9m
2,8m
4,6m
7,4m
11,1m
18,5m
29,6m
105W
9A
1,0m
1,6m
2,6m
4,2m
6,3m
10,6m
16,9m
150W
12A
x
1,1m
1,9m
3m
4,4m
7,4m
12m
200W
16A
x
x
1,4m
2,2m
3,3m
5,5m
8,9m
250W
20A
x
x
1,1m
1,8m
2,7m
4,4m
7,1m
300W
24A
x
x
x
1,5m
2,2m
3,7m
5,9m
450W
36A
x
x
x
x
1,5m
2,5m
4m
600W
48A
x
x
x
x
1,1m
1,8m
2,9m

 

mgr inż. Krzysztof Majewski
Kierownik Działu Handlowego
Breve-Tufvassons

The post Oświetlenie halogenowe w systemach napięciowych 12V first appeared on Breve - Producent Transformatorów.]]>
Zasilacze do żarówek LED https://www.breve.pl/blog/zasilacze-do-zarowek-led Mon, 26 Oct 2015 23:00:00 +0000 https://www.breve.pl/blog/zasilacze-do-zarowek-led Łatwo zauważyć, że większość technologii podlega standaryzacji. Na przykład gwinty żarówek czy choćby przekroje przewodów. W kwestii zasilania źródeł światła, jeszcze przed pojawieniem się LEDów, mieliśmy najbardziej rozpowszechnione napięcia 230V i 12V, ale istnieją też 24V, 6V czy choćby 3V i 4,5V dla żarówek przeznaczonych do latarek. Z diodami jednak sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. […]

The post Zasilacze do żarówek LED first appeared on Breve - Producent Transformatorów.]]>
Łatwo zauważyć, że większość technologii podlega standaryzacji. Na przykład gwinty żarówek czy choćby przekroje przewodów. W kwestii zasilania źródeł światła, jeszcze przed pojawieniem się LEDów, mieliśmy najbardziej rozpowszechnione napięcia 230V i 12V, ale istnieją też 24V, 6V czy choćby 3V i 4,5V dla żarówek przeznaczonych do latarek. Z diodami jednak sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Elektronicy z łatwością rozumieją, że diody są zasilane przez źródła prądowe, w przeciwieństwie do żarówek, które wymagają źródeł napięciowych. Na rynku można znaleźć zasilacze opisane wartościami prądów, najczęściej 350mA, 700mA czy 1000mA. Dla większości użytkowników, którzy chcieliby w swoim otoczeniu zainstalować źródła światła typu LED, jest to kompletnie niezrozumiałe. Trudno się dziwić, przecież nie każdy musi mieć wykształcenie elektroniczne.

Z takich właśnie powodów obserwujemy dzisiaj silną tendencję do rozpowszechniania się starych standardów zasilania opartych o napięciowe, a nie prądowe rozwiązania zasilania opraw LED. Dzieje się tak dlatego, że są one lepiej rozumiane przez klientów, choć w rzeczywistości są okupione stratami mocy i większą komplikacją układów elektronicznych. Konsekwencją tego jest spotykanie na półkach sklepowych najczęściej opraw i innych źródeł LED przede wszystkim z napięciami 12V i 230V.

Rozróżnienie tych pojęć przez użytkowników LED sprawia niekiedy spore trudności. Już tak podstawowa sprawa jak rodzaj prądu (AC – prąd przemienny, a DC – stały) powoduje zamieszanie i wątpliwości. Wobec tak prozaicznej przyczyny producenci opraw LED wyposażają je w układy prostujące, by mieć ten problem “z głowy”. Dlaczego? Ponieważ diody wymagają prądu jednokierunkowego, najlepiej stałego (DC).

Innym powodem takiego podejścia jest to, że diody LED nie są odporne na odwrotne przyłączenie źródła napięcia. Pomyłki łączeniowe przy oprawach bez wstępnego układu prostującego, wobec braku zrozumienia tego zjawiska, przyprawiłyby producentów źródeł światła o zawroty głowy z powodu reklamacji, które nie powinny być uznawane.

Sam fakt, że układy prostujące w oprawach LED są zainstalowane (oprawy posiadają oznaczenie np.: AC/DC), jest interpretowany przez instalatorów jako zielone światło do zasilania ich czymkolwiek, byle napięcie się zgadzało. Tak jednak być nie powinno. Przykład: wykonaliśmy pomiar przyrostu poboru mocy czynnej przez urządzenie zasilające przypadkowo zakupionej oprawki LED o mocy 1W i napięciu zasilania 12V AC/DC.

Jak widać, przy zasilaniu prądem stałym z wysokiej jakości źródła pobór mocy z sieci wyniósł 1W – tyle, ile faktycznie pobiera oprawka LED. Dla innych źródeł zasilania wynik jest dyskwalifikujący. Oznacza to, że energooszczędność dla niewłaściwych źródeł zasilania nie istnieje. Moc tracona w obwodzie zasilania i samej oprawce LED powoduje ponadto nadmierne podgrzewanie elementów, co prowadzi oczywiście do ich znacznie szybszego zużycia. Przeczy to obiecywanej, niemal wiecznej trwałości opraw LED.

Teoretyczne wyliczenia i badania procesów starzenia podają, że idealnie zasilane złącze LED będzie oddawało energię w postaci światła przez 100 tys. godzin, czyli około 12 lat.

Dla porównania: żarówka pracuje przez około 1000 godzin (41dni), a świetlówka przez około 3000 godzin (125dni). W rzeczywistości czas świecenia LED wynika z wartości i stabilności prądu zasilania oraz temperatury otoczenia. My mamy oczywiście wpływ głównie na wartość prądu.

Porównajmy zatem wartości szczytowe prądów przykładowej oprawki LED wyposażonej w rezystorowy układ stabilizacji prądu diod. Schemat wewnętrzny takiej oprawki pokazuje poniższy rysunek.

Wartość rezystora w każdej gałęzi to 33 Ohmy, zapewniająca prąd 20mA przy zasilaniu napięciem 12V DC stab. Prąd o wartości 20mA jest jednocześnie wartością nominalną dla zastosowanych diod. Porównanie wartości szczytowych prądów dla różnych źródeł zasilania pokazuje tabela.

Widać, że choć wartość skuteczna prądu w drugim i trzecim przypadku wynosi ok. 20mA, to jednak wartości szczytowe są odpowiednio: 8- i 28-krotnie większe niż wartości nominalne. Oznacza to, że w przypadku tego typu oprawki LED czas jej świecenia będzie dość krótki, jeśli zastosujemy transformator elektromagnetyczny (np. popularny toroid), a najgorzej będzie we współpracy z transformatorem elektronicznym, którego napięcie wyjściowe o wysokiej częstotliwości w impulsie sięga nawet 30 Voltów.

Tego typu oprawki można poznać po tym, że z czasem przestają świecić niektóre diody. Na rynku są oczywiście jeszcze inne oprawki, które mają inny schemat wewnętrzny. Są one wyposażone w wyspecjalizowane układy elektroniczne zwane często driverami. Układy te nieco skuteczniej różne kształty napięcia zasilania w prąd akceptowany przez diody. Biorą niejako na siebie całą energię napięć AC.

Tego typu oprawki można poznać po tym, że jeśli ulegają uszkodzeniu, to od razu przestają świecić wszystkie diody, gdyż najpierw uszkadza się driver. Wniosek dotyczący trwałości jest oczywisty. Najlepszym źródłem zasilania opraw LED są zasilacze prądu stałego – czyli DC.

Producenci opraw LED, próbując uniknąć wszystkich niejasności czy też trudności wynikających z różnych parametrów zasilania, oferują oprawy LED przygotowane do bezpośredniego zasilania z sieci. Próbę taką z lepszym lub gorszym skutkiem podjęto w podobnej sytuacji dotyczącej oprawek żarówek halogenowych. Wracając jednak do LEDów, spróbujemy spojrzeć na to zagadnienie z nieco innej perspektywy.

Wiadomo, że nie jest łatwo przetworzyć stosunkowo wysokie napięcie sieciowe przemienne 230V AC na stały, stabilizowany prąd o niskim napięciu. To dlatego właśnie przemysłowy zasilacz prądu stałego o stabilizowanym napięciu, zawierający układy zabezpieczeń przeciążeniowych, przepięciowych oraz filtry wyższych harmonicznych, jest kilkaset razy większy niż cokół oprawki LED.

Jeśli zatem uzmysłowimy sobie skalę trudności w przetwarzaniu 230V AC do niskich napięć DC, to łatwo wyciągnąć wniosek, że w oprawce LED nie ma szans zmieścić się odpowiedni układ przetwarzania, a zastosowane tam rozwiązania to bardzo daleko idący kompromis. Czy można zatem rozpatrywać takie rozwiązanie w kategoriach trwałości? Czym więc zasilać oprawki LED?
Aby odpowiedzieć na to pytanie, skupmy się na oprawkach zasilanych napięciem 12V, najbardziej rozpowszechnionych. Wiemy już, że potrzebny jest zasilacz prądu stałego i najlepiej, gdyby miał napięcie wyjściowe stabilizowane. Jeśli jednak nie będzie ono stabilizowane, to odchylenie rzędu 1V nie będzie problemem dla napięcia 12V.

Dla tych, którzy szukają najlepszych rozwiązań, polecamy przemysłowe zasilacze stabilizowane z serii KSR.
Oferują one całkowitą stabilizację napięcia, wiele poziomów zabezpieczeń oraz idealne filtrowanie wyższych harmonicznych wracających w kierunku sieci elektroenergetycznej. Mamy tutaj nawet regulację napięcia, która może przydać się w wyjątkowo długich przewodach do oprawek LED.

 KSR 03612 230/ 12VDC 3,0A

Dla tych, którym zależy na dobrym zasilaniu i trwałości opraw LED, a jednocześnie na atrakcyjnym poziomie cenowym, proponujemy serię dedykowanych LED-om zasilaczy impulsowych ZLD.

Charakteryzują się one dobrym poziomem stabilizacji napięcia, małymi wymiarami i relatywnie niską ceną. Stosowanie tego rozwiązania pozwoli przywrócić dobrą opinię jaką powinny cieszyć się oprawki LED.

mgr inż. Krzysztof Majewski
Kierownik Działu Handlowego
Breve-Tufvassons

The post Zasilacze do żarówek LED first appeared on Breve - Producent Transformatorów.]]>
Breve Tufvassons – 25 lat na rynku https://www.breve.pl/blog/breve-tufvassons-25-lat-na-rynku Sun, 25 Oct 2015 23:00:00 +0000 https://www.breve.pl/blog/breve-tufvassons-25-lat-na-rynku Breve Tufvassons to polski producent transformatorów, regulatorów prędkości wentylatorów, dławików i zasilaczy. Firma funkcjonująca na rynku od 25 lat z sukcesami rozwija swoje portfolio produktów i zaspokaja potrzeby Klientów nie tylko w Polsce, ale i całej Europie.   Jubileusz 25-lecia istnienia firmy to okazja do tego, żeby pokazać od czego to wszystko się zaczęło, jak […]

The post Breve Tufvassons – 25 lat na rynku first appeared on Breve - Producent Transformatorów.]]>
Breve Tufvassons to polski producent transformatorów, regulatorów prędkości wentylatorów, dławików i zasilaczy. Firma funkcjonująca na rynku od 25 lat z sukcesami rozwija swoje portfolio produktów i zaspokaja potrzeby Klientów nie tylko w Polsce, ale i całej Europie.

 

Jubileusz 25-lecia istnienia firmy to okazja do tego, żeby pokazać od czego to wszystko się zaczęło, jak wyglądały początki i gdzie obecnie jest miejsce firmy w branży przemysłowej.

 

The post Breve Tufvassons – 25 lat na rynku first appeared on Breve - Producent Transformatorów.]]>